Pogoda w Bydgoszczy 3 sty 2019 | Redaktor
I przyszła zima. Ale na krótko [POGODA]

Temperatura spadła w Bydgoszczy poniżej zera wczoraj po południu i - nieznacznie się wahając - osiągnęła dziś rano -1 stopień. W nocy spadł śnieg i pokrywa śnieżna na razie się utrzymuje.

Ochłodzenie od niedzieli [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:16

Zmiana przyjdzie w sobotę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 04:23

Sytuacja rozwija się w sposób przewidziany w naszych prognozach. Ta ekspansja łagodnego mrozu nie jest zkawiskiem lokalnym, ale globalnym. Spadek temperatury poniżej zera nastąpił w całej Europie, obszar lekkiego mrozu sięga od Rosji (gdzie ujemne temperatury panują już od dawna) aż po Alpy i dalej Masyw Centralny w południowej Francji. Tylko na południu Europy i w pobliżu Atlantyku utrzymała się temperatura dodatnia.

Na razie mróz ten nie utrzyma się długo. Już w piątek wieczorem i w sobotę można spodziewać się znów temperatury dodatniej, ale potem fale (coraz silniejszego) mrozu będą powracać, aż do około połowy stycznia, kiedy to model GFS przewiduje wielką odwilż, sięgającą aż pod Moskwę i znów łagodniejszą pogodę. Czy tak się stanie - zobaczymy.

Dziś w ciągu dnia spodziewane są dalsze opady śniegu, lokalnie ograniczające widzialność poniżej 500 m. Możliwe będą zawieje i zamiecie śnieżne.  Opady powinny słabnąć i ustać po południu. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około zera. Wiatr będzie północny, umiarkowany 20-30 km/h, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć.

W nocy spodziewany jest spadek temperatury do -3 stopni, co powinno na razie ustabilizować pokrywę śnieżną, choć  grunt jest jeszcze ciepły po długotrwałym okresie dodatnich temperatur. 

Jutro od rana znów będzie padał śnieg, następnej nocy przechodząc - wraz ze wzrostem temperatury - w śnieg z deszczem. W piątek w nocy i w sobotę będzie niezła ślizgawica. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.02, a zajdzie o 15.44. Dzień będzie trwał 7 godzin i 42 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor