Pogoda w Bydgoszczy 1 kwi 2019 | Redaktor
I znów zacznie się ocieplenie [POGODA]

Wyż, który utworzył się po przejściu frontu chłodnego nad Norwegią, otrzymał od niemieckich meteorologów imię „Jana” i przywitał nas nocnym mrozem. O piątej rano było -4 stopnie przy bezchmurnym niebie.

Zmiana przyjdzie w poniedziałek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:29

Jest upał — musi być ostrzeżenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 14:37

Wyż ten będzie przemieszczał się przez Bałtyk i Polskę na południowy wschód.  Po jego przejściu utworzy się sytuacja, w której terytorium Polski znajdzie się pomiędzy wspomnianym wyżem na wschodzie, a niżem „Otto” na zachodzie (uważni Czytelnicy być może pamiętają, że przewidzieliśmy to już kilka dni temu). Taki układ spowoduje napływ ciepłego powietrza z południa i wzrost temperatury do ponad 15 stopni. 

Zanim to jednak nastąpi, czekają nas jeszcze dwa słoneczne i stosunkowo chłodne dni, a najbliższej nocy może znów być mroźno.  W dzień pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 9 stopni. Wiatr słaby 5-10 km/h, ze wschodu. Ciśnienie powoli będzie rosnąć.

Jutro pogoda podobna, ale silny wiatr wschodni spowoduje spadek tak zwanej temperatury odczuwalnej. Wiać będzie z prędkością około 40 km/h, a w porywach około 80. 

Pomiary wilgotności powietrza potwierdzają, że dokonała się wymiana wilgotego powietrza oceanicznego, na suche, kontynentalne. W takim powietrzu właśnie zdarzają się rześkie słoneczne dni, jak wczorajszy i dziejszy. Sytuacja taka nie potrwa długo, w środę z powodu zbliżającego się niżu napływ zmieni się na południowy, a stamtąd nadejdzie powietrze cieplejsze, ale znów wilgotne.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.23, a zajdzie o 19.23. Dzień będzie trwał równe 13 godzin.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor