Pogoda w Bydgoszczy 13 mar 2019 | Redaktor
Idzie Franz, a z nim deszcze i wiatr [POGODA]

Przez najbliższy tydzień nadal będziemy mieli do czynienia z pogodową huśtawką

Burze blisko, coraz bliżej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:03

Mamy do czynienia z naturalną dla tej pory roku cyrkulacją zachodnią, czyli wędrówką niżów znad Atlantyku na wschód. Niże te są dość głębokie, a powodem tego jest znaczny kontrast tempreatur miedzy wychłodzoną północną częścią Ameryki, gdzie mieliśmy srogą zimę - a ciepłym oceanem. 

Kolejny niż, utworzony gdzieś między amerkańskim wybrzeżem a Grenlandią, zbliża się z bardzo niskim ciśnieniem już do wybrzeży Norwegii. Kolejnej nocy będzie nad Danią. Jego zatoka już sięga naszego regionu - po Mazury, północne Mazowsze, Kujawy, Wielkopolskę i Ziemię Lubuską. Lada moment dotrą do nas opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. W chwili gdy piszę tę prognozę, linia opadów rozciąga się na linii Słupsk - Poznań

Na południowym Atlantyku mamy natomiast silny wyż Azorski. Układ ten daje znaczną różnicę ciśnień, co powoduje znaczne prędkości wiatru, zwłaszcza wtedy, gdy tworzą się wtórne niże (sytuacja taka miała miejsce dwie doby temu w Polsce). 

Po południu poprawa pogody, opdady zanikną, ale już w nocy i jutro wrócą, z większą jeszcze intensywnością i z silniejszym, porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna dziś i jutro około +7 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.08, a zajdzie o 17.48. Dzień będzie trwał 11 godzin i 40 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor