Pogoda w Bydgoszczy 14 mar 2018 | Redaktor
Już się ochłodziło i będzie jeszcze zimniej [POGODA 6.30]

Temperatura o godzinie 6.00 w Bydgoszczy wynosiła +4 stopnie i w ciągu dnia nie wzrośnie, przeciwnie, będzie nadal spadać.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Dodatkowo będzie dziś przez cały dzień, być może z niewielkimi przerwami, padać słaby deszcz. Wieczorem temperatura spadnie do około dwóch, trzech stopni powyżej zera, a jutro rano może być już -1. 

Na jutro i na piątek spodziewane są rozpogodzenia, które mogą sprawić, że w ciągu dnia wróci temperatura dodatnia, spowodowana nasłonecznieniem. Na noc z piątku na sobotę przewidywana juz jest temperatura -5 stopni. 

Kiedy spojrzymy na mapy przewidywanej temperatury, generowane przez brytyjski serwis pogodowy wheatheronline, widać, że już w sobotę strefa mrozu obejmie w godzinach południowych całą Polskę, a także Czechy, a w Niemczech Brandenburgię, Anhalt, Hesję, Turyngię, Saksonię i Bawarię. 24 godziny później model ten przewiduje, że mróz ustąpi z północnej Polski, ale pozostanie w południowej i obejmie całe południowe Niemcy. Przesuwając się o kolejne 24 godziny (na poniedziałek), widzimy ocieplenie obejmujące już prawie całą Polskę, ale tylko w dzień. W nocy nadal cały kraj w okowach mrozu.

Zdecydowane ocieplenie jest prawdopodobne w przyszły weekend.

Ciśnienie wynosiło w Bydgoszczy dziś rano 753 mm słupka rtęci (1004 hPa) i rośnie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.06, zajdzie o 17.50. Dzień będzie trwał 11 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor