Pogoda w Bydgoszczy 22 lut 2018 | Redaktor
Koniec pełzającej zimy. Nadchodzi prawdziwa. [Pogoda godz. 7.00]

Dziś i jutro pogoda podobna do wczorajszej. Od soboty poważne ochłodzenie.

Coraz chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:25

Po północnej stronie frontu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 lis 04:59
W tej chwili na pogodę w Polsce wpływa niewielki wyż, którego centrum znajduje się nad Łotwą. Sprowadza on do nas chłodne powietrze z północnego wschodu i dotąd mieliśmy "pełzającą zimę". Tak będzie i dziś. Rano temperatura w Bydgoszczy - podobnie jak wczoraj - wynosiła -4 stopnie, z tą różnicą, że dziś rano mieliśmy pełne zachmurzenie. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do około zera, spodziewane są rozpogodzenia. Wiatru prawie nie będzie (uwaga na smog, pisaliśmy o tym tutaj: http://tygodnikbydgoski.pl/bydgoszcz/dramat-smog-na-miedzyniu). Ciśnienie wynosiło o 6 rano 770 mm słupka rtęci (1026 hPa) i będzie powoli spadać.
 
Właśnie ten spadek ciśnienia jest związany z procesem, który przyniesie nam poważne ochłodzenie od weekendu. Ośrodek wyżowy na północnym Bałtykiem, o którym pisałem, będzie zanikał, ale jest on tylko jednym z mniejszych centrów coraz potężniejszego wieloośrodkowego  wyżu rozbudowującego się nad całym obszarem arktycznym - od północnej Rosji przez północną Skandynawię po Grenlandię. Po ustąpieniu wspomnianego lokalnego wyżu ten ogromny układ będzie rozbudowywał się również na południe, obejmując swoim oddziaływaniem nasz kraj. To już będzie poważna zima, z silnymi mrozami, ale wciąż na razie bez śniegu lub z bardzo słabymi opadami.  
 
Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.52, zajdzie o 17.13. Dzień będzie trwał 10 godzin i 21 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor