Pogoda w Bydgoszczy 6 maj 2019 | Redaktor
Nadal będzie chłodno, a deszcz... może innym razem [POGODA]

1,7 stopnia poniżej zera było dziś o godzinie 5 rano w Bydgoszczy. Zapowiadaliśmy, że będzie to najchłodniejsza noc tego cyklu.

Arktyczne słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:02

Recydywa chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Od zachodu mamy klin wyżowy, który sięga do nas znad Niemiec, a jest to fragment wyżu znad Wielkiej Brytanii, ten z kolei jest klinem wielkiego wyżu rozciągającego się nad północnymi obszarami Atlantyku — między Islandią a Grenlandią. 

Z kolei symetrycznie względem osi wspomnianego klina wyżowego znad Niemiec, znajdują się dwa niże. Jeden — dobrze nam znany „Werner”, który powrócił nad południową Szwecję, a drugi jest nad Rumunią i stanowi zatokę niżu „Xerxes” z centrum nad Grecją.

Pogoda dziś będzie podobna do wczorajszej. Zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami może wzrosnąć do dużego. Temperatura  maksymalna wyniesie około 12 stopni. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno zachodni, będzie nawet przy słonecznej pogodzie sprawiał wrażenie dotkliwego zimna. Następna noc nie powinna już być tak zimna, minimalna przewidywana temperatura to około  +3 stopnie.

Jutro pogoda będzie bardzo podobna do dzisiejszej. W środę spodziewane jest ocieplenie do około 16 stopni. Na temperatury rzędu 20 stopni poczekamy jeszcze co najmniej tydzień.

Niestety nie będzie przewidywanych wcześniej na dziś i jutro opadów deszczu. Model GFS przewiduje wsprawdzie intensywny deszcz na czwartek, prognoza opadów jest jednak tym co w długoterminowych prognozach jest najmniej pewne. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.06, a zajdzie o 20.24. Dzień będzie trwał 15 godzin i 20 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor