Pogoda w Bydgoszczy 6 lip 2019 | Redaktor
Nadal będzie lać i wiać [POGODA]

Wiatr wieje u nas z zachodu, nie ma jednak wątpliwości co do pochodzenia napływającego do nas powietrza. 

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Pochodzi ono z okolic podbiegunowych, a dostaje się do nas opływając od zachodu wybrzeża Norwegii, następnie nad Danią i Niemcami skręca na wschód. Jest to więc powietrze wilgotne, morskie. Dziś jednak przejściowo napłynie powietrze nieco cieplejsze, jest to związane z ciepłym frontem atmosferycznym, a ten związany jest z niżem, którego ośrodek znad Danii przemieści się w rejon Szwecji.

Zachmurzenie będzie duże, z możliwymi przejaśnieniami. W Bydgoszczy prawie na pewno wystąpią po południu przelotne opady deszczu, które mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie około 21 stopni. Wiatr będzie co najmniej umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni.

W nocy będzie cały czas pochmurno, możliwe są jednak większe przejaśnienia, może nadal padać. Temperatura minimalna może spaść do około 10 – 12 stopni. Wiatr w nocy osłabnie, ale jutro w ciągu dnia może być jeszcze silniejszy niż dziś.

W niedzielę nadal będzie pochmurno. Deszczu powinno być już mniej, ale nadal nie jest wykluczony. Będzie zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie 17 – 19 stopni. Wiatr zachodni i północno–zachodni, do 40 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.30, a zajdzie o 21.15. Dzień będzie trwał 16 godzin i 45 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor