Pogoda w Bydgoszczy 21 maj 2019 | Redaktor
Niż wchodzi nad Polskę [POGODA]

Zgodnie z naszymi przewidywaniami już utworzył się niewielki, bo mający średnicę kilkuset kilometrów, ale dosyć głęboki niż w rejonie Lwowa.

Arktyczne słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:02

Recydywa chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Niż ten będzie się przesuwał na północny zachód i już w południe znajdzie się nad południową i centralną Polską. Tu zatrzyma się do czwartku. W układzie tym początkowo kontynuowany będzie napływ gorącego powietrza pochodzenia zwrotnikowego, które dociera do nas przez Węgry, Rumunię i Ukrainę, zakręcając wokół centrum wspomianego niżu, oczywiście w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (każdy niż na półkuli północnej obraca masy powietrza w ten sposób i jest to jedno z podstawowych praw meteorologii). 

Ciśnienie spada. W ciągu dnia zachmurzenie dość szybko wzrośnie do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, które miejscami mogą być intensywne, i burz, które mogą przynieść grad. W Bydgoszczy temperatura maksymalna wyniesie około 21 stopni (wczoraj było 26). Wiatr będzie słaby, początkowo wiać będzie ze wschodu, po południu z kierunków zmiennych. W czasie burz wiatr przybierze na sile, jego porywy mogą dochodzić do 70 km/h.

Jutro więcej rozpogodzeń, ale i przelotne opady. Temperatura utrzyma się mniej więcej na tym samym poziomie. W czwartek zmieni się kierunek napływu, zrobi się chłodniej. Do poniedziałku temperatury maksymalne nie przekroczą raczej 20 stopni. Ale nie będzie już tyle deszczu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.41, a zajdzie o 20.49. Dzień będzie trwał 16 godzin i 8 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor