Pogoda w Bydgoszczy 15 paź 2018 | Redaktor
Ostatnie dni babiego lata [POGODA]

Słoneczna aura potrwa jeszcze dwa - trzy dni. Potem się zachmurzy

Zmiana napływu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:49

Dziś i jutro jeszcze będzie nad Bydgoszczą bezchmurne niebo i około 20 stopni w dzień. Ta piękna złota jesień zacznie chylić się ku swemu zmierzchowi w środę. W połowie tygodnia rozpocznie się okres przejściowy przed załamaniem pogody. Niebo zasnują początkowo chmury, z których jeszcze nie będzie padał deszcz. Wysoka temperatura utrzyma się mimo chmur do czwartku, a późniejsze  ochłodzenie też nie będzie początkowo drastyczne, temperatura spadnie do około 13 - 15 stopni. 

Wszystko to będzie odzwierciedleniem przebudowy w atmoferze nad Europą. Wyż, który mieliśmy na wschodzie, dawał nam piękną pogodę na swym zachodnim krańcu. Zacznie się on rozbudowywać klinem na zachód i połączy się siodłem z wyżem Azorskim. To siodło właśnie  będzie dominować we wspomnianym okresie przejściowym. 

Po następnej niedzieli, siodło zostanie najprawdopodobniej przerwane przez niż, który wedrując znad Atlantyku wedrze się zatoką nad Polskę, przerwie wyżowe siodło i zakończy złotą jesień, deszczem i chłodem. Precyzyjniejsze dane na temat tego procesu będziemy mieli pod koniec tego tygodnia.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.14, a zajdzie o 17.53. Dzień będzie trwał 10 godzin i 39 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor