Pogoda w Bydgoszczy 2 paź 2018 | Redaktor
Przejście cyklonu i silny wiatr [POGODA]

Jak to zwykle z cyklonami bywa, na ich obrzeżach wieje wiatr, a najsilniej wieje w południowej części niżu, czyli właśnie u nas.

Dynamiczne zmiany [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:50

Pada i padać będzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 wrz 08:01

Dwuośrodkowy niż, który niemieckie służby meteo nazwały „Jessica”, znajduje się u zachodnich wybrzeży Norwegii. Już wczoraj zapowiadaliśmy jego przejście przez Bałtyk, proces ten dokona się dzisiaj. Centrum niżu, stopniowo łącząc te dwa ośrodki, przejdzie przez południową Norwegię i po południu znajdzie się nad Szwecją, a następnie, kilkadziesiąt kilometrów na południe od Sztokholmu, przesunie się nad morze Bałtyckie. Jutro rano znajdzie się nad terytorium Łotwy.

Jak to zwykle z cyklonami bywa, na ich obrzeżach wieje wiatr, a najsilniej wieje w południowej części niżu, czyli właśnie u nas. Najsilniejszy wiatr będzie na środkowym wybrzeżu. Tam jego prędkość może w nocy dochodzić do 70 km/h, a w porywach nawet osiągać 110 (wydane zostało w pasie wybrzeża ostrzeżenie drugiego stopnia). W Bydgoszczy wiać będzie dzisiaj w ciągu dnia do około 30 km/h (porywy do 60), a w nocy i rano porywy wiatru mogą sięgać 80 km/h. Kierunek wiatru będzie zachodni, w nocy południowo zachodni.

Dziś w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego, temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni. W nocy oprócz wiatru padać będzie deszcz. Opadów można się też spodziewać jutro w ciągu dnia. Temperatura jutro podobna do dzisiejszej. W nocy około 8 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.51, a zajdzie o 18.23. Dzień będzie trwał 11 godzin i 32 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor