Pogoda w Bydgoszczy 19 kwi 2019 | Redaktor
Słońce do świąt niemal pewne [POGODA]

Wyż skandynawski jutro i w Wielkanoc zacznie słabnąć. Zmiana typu pogody może nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Nie oznacza to jednak ochłodzenia, może się nawet ocieplić. Najgorsze jest jednak to, że glebie potrzebny jest wielodniowy rzęsisty deszcz. A na to — oprócz ewentualnych niewielkich opadów w poniedziałek i wtorek — się nie zanosi.

Między jesienią a zimą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:58

Ziąb nadciąga z północy… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:27

Wczoraj był bardzo ciepły dzień. Temperatura w Bydgoszczy przekroczyła 20 stopni. Stacja IMGW między godziną 15-tą a 16-tą odnotowała 20,5 stopnia. W nocy natomiast mieliśmy około 7 stopni, nad ranem 5. 

Tego typu pogoda, z bezchmurnym niebem i dość wysoką temperaturą w dzień, utrzyma się co najmniej do jutra, w Wielkanoc może się nieco zachmurzyć. Oznacza to jednak przedłużanie się suszy.

Nad Europą dominuje bowiem rozległy wyż, którego  centrum przesunęło się nad południową Skandynawię. Jesteśmy pod wpływem wspomnianego wyżu. W dalszym ciągu napływa suche powietrze z północnego wschodu.

Ciśnienie jest wysokie 1021 hPa i będzie spadać. Wiąże się to ze słabnięciem wyżu, zacznie on ustępować w sobotę i niedzielę.

Zachmurzenie dziś będzie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie 20-22 stopnie.  Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-wschodni lub wschodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Chłodniej — może się nawet zdarzyć przygruntowy przymrozek. 

W Wielką Sobotę pogoda taka sama jak dziś. W Wielkanoc od rana również pogodnie, po południu może się chmurzyć, ale bez deszczu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.41, a zajdzie o 19.55. Dzień będzie trwał 14 godzin i 14 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor