Pogoda w Bydgoszczy 10 lut 2019 | Redaktor
Słoneczna niedziela, a wieczorem deszcz [POGODA]

Tak jak przewidzieliśmy, były dwie fale deszczu - jedna po zachodzie słońca, druga - po północy

Bardzo ciepła środa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:05

Deszcz ustał i minął… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 paź 23:32

Teraz mamy w Bydgoszczy bezchmurne niebo. Temperatura wczoraj po południu wynosiła w Bydgoszczy 6,6 stopnia, dziś rano spadła do +3,3. 

Kiedy już rozległy obszar niżowy, który aktualnie rozciąga się od północnej Skandynawii po Zatokę Biskajską i Maderę, odsunie się na wschód i zaniknie, napływ powierza zmieni się z połdniowego na północno zachodni. Na zachodzie w ciągu dwóch dób powstanie rozległy układ wyżowy, łączący wyż azorski z wyżem grenlandzkim.

Na razie postajemy w ciepłym powietrzu i zima u nas ma oblicze niemal takie jak w krajach śródziemnomorskich. Dzisiaj najcieplej będzie w rejonie Krakowa, nawet  +12 stopni, a u nas +5. Jednak z powodu wiatru występującego w dzień, tak zwana temperatura odczuwalna bedzie na poziomie około zera.

Po południu natomiast zachmurzy się i znów zacznie padać deszcz. W poniedziałek wiatr zmieni kierunek na zachodni, ciśnienie zacznie rosnąć, a temperatura - spadać. Wrócimy do "pełzającej zimy" z temperaturami około zera. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.16, a zajdzie o 16.49. Dzień będzie trwał 9 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor