Pogoda w Bydgoszczy 10 lis 2018 | Redaktor
Sobota z przejaśnieniami [POGODA]

Wciąż znajdujemy się pomiędzy wyżem znad Rosji a rozległym niżem znad północnego Atlantyku, co sprzyja napływowi z południa ciepłego i wilgotnego powietrza

Bardzo zimny koniec lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Skandynawski chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:07

Przypomnę Państwu, że pisałem dwa dni temu o rozbieżności między prognozami modeli WRF i UM. Otóż okazało się, że słuszny był model UM i na dziś już oba modele zgodnie pokazują spore rozpogodzenia. Na błękitne niebo będziemy musieli jednak poczekać, bo od rana mamy gęstą mglę, ograniczającą widzialność w pionie do ok 60 metrów - jak podaje bydgoskie lotnisko.  Trzeba jednak pamiętać, że przejaśnienia te, to niewielkie przerwy w zachmurzeniu, obejmującym ogromny obszar Europy i mogą się ułożyć nieco inaczej niż przewidują to nawet dwa modele. 

Wciąż znajdujemy się pomiędzy wyżem znad Rosji a rozległym niżem znad północnego Atlantyku, co sprzyja napływowi z południa ciepłego i wilgotnego powietrza. Dzisiaj będzie zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Rano mgła, ograniczająca widzialność do około 300 m (w poziomie). Ta mgła może utrzymywać się dosyć długo. Temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni.  Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie będzie się wahać.

Jutro niestety ponowny wzrost zachmurzenia i ołowiane niebo. W poniedziałek i wtorek będzie znów szansa na więcej słońca. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.03 a zajdzie o 16.01. Dzień będzie trwał 8 godzin i 58 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor