Pogoda w Bydgoszczy 17 maj 2018 | Redaktor
Sven pogoni Vadjmę [POGODA]

Deszcz w Bydgoszczy był słabszy niż można było się spodziewać. Znaleźliśmy się na południowym skraju strefy opadów

Nasza zima zła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:27

Wkrótce powrót mrozu i śniegu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:42

To kolejna taka sytuacja w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dwukrotnie wcześniej strefa deszczu przechodziła tuż obok Bydgoszczy po południowo-zachodniej jej stronie. Tym razem ominęła nasze miasto po stronie północno-zachodniej, przemieszczając się od Pomorza Gdańskiego w stronę Wielkopolski. Zmokły więc porządnie Bory Tucholskie i Poznań. Właściciele bydgoskich ogródków mogą sobie zaśpiewać piosenkę "niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu".

Na tę kroplę deszczu można jeszcze liczyć kolejnej nocy, niestety nie możemy i tego być pewni, bo prognozowane opady będą znów miały charakter niewielkich, przemieszczających się "komórek" z deszczem. Trudno doprawdy przewidzeć dokładny tor wędrówki wszystkich tych lokalnych opadów.

Dziś w ciągu dnia mogą wystąpić niewielkie opady przelotne. Niebo będzie zachmurzone, niewielkie przejaśnienia mogą się zdarzyć przed południem. Wiatr bedzie dość silny, z północy. Po wczorajszym froncie ciepłym, przeszedł już front chłodny i temperatura maksymalna nie przekroczy dziś 17 stopni.

Jutro około południa pogoda powinna się zacząć zdecydowanie poprawiać. Niż Vadjma, który już od kilku dni coraz bardziej wpływa na sytuację w naszym kraju, ma obecnie centrum nad Warszawą. Stąd będzie się odsuwał na wschód, zastępowany przez wielki wyż z centrum obecnie nad Szkocją. Niemieccy meteorolodzy lubią nadawać znaczniejszym ośrodkom wyżowym i niżowym imiona, wyż znad Szkocji nazwali "Sven".

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.46, zajdzie o 20.43. Dzień będzie trwał 15 godzin i 57 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor