Pogoda w Bydgoszczy 30 gru 2018 | Redaktor
Sylwestrowe rozpogodzenie [POGODA]

Zapowiadany przez nas już kilka dni temu niewielki wir niżowy przechodzi właśnie przez Bałtyk.

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:18

Nieco cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Pierwszym jego zwiastunem był wczorajszy deszcz. Dziś nadal będzie padać, temperatura maksymalna wyniesie około +6 stopni, wiatr będzie umiarkowny, skęcający z południowo zachodniego na północno zachodni (co właśnie świadczy o odchodzącym na wschód niżu). Ciśnienie zacznie wzrastać, bo za tym małym niżem nasuwa się z zachodu klin wyżowy.  Znajdziemy sie pod jego zasięgiem jutro, co przyniesie nam rozpogodzenie i spadek temperatury w ciądu dnia do + 3 stopni, a w noc sylwestrową do +1 stopnia. 

Ta poprawa pogody będzie przejściowa, bo przesuwanie się klina wyżowego jest jedynie elementem trwającej cyrkulacji zachodniej. Klin ten oddziela mały niż, który mamy dziś, od nasuwającego się znad oceanu wielkiego niżu, który przywędruje nad Skandynawię i Bałtyk. Jego centrum przesuwać się będzie od północnej Norwegii poprzez Szwecję, nad zatokę Botnicką, następnie wzdłuż Bałtyku  nad Łotwę i Białoruś, gdzie zacznie zanikać.

Przejście tego niżu będzie się wiązało początkowo znów z ociepleniem do +6 stopni, deszczem i dość silnym, porywistym wiatrem zachodnim (to we wtorek, 1 stycznia).  Potem należy się spodziewać kilkudniowego obniżenia temperatury i wzrostu ciśnienia. Prawdopodobnie będziemy mieli od środy lekki mróz w nocy i lekko dodatnie temperatury w ciągu dnia. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.02, a zajdzie o 15.39. Dzień będzie trwał 7 godzin i 37 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor