Pogoda w Bydgoszczy 12 mar 2018 | Redaktor
Ta ostatnia niedziela... [POGODA 6.00]

W ciągu najbliższych 48 godzin kierunek napływającego nad Polskę powietrza odwróci się o 180 stopni.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Dziś jeszcze temperatura sięgnie 10 - 12 stopni, a więc będzie dość ciepło, na pewno jednak nie powtórzy się wczorajsza pogoda. Będzie się tworzyć więcej chmur, a wieczorem zacznie padać deszcz, który wyznaczy pewien punkt zwrotny w sytuacji pogodowej. Nad Bałtykiem przejdzie bowiem dosyć głęboki niż. Wędruje on znad zatoki Biskajskiej, niemieccy meteorolodzy nadali mu nawet wdzięczną nazwę "Julia".  Obecnie powietrze napływa nad Polskę z południa i południowego wschodu. W czasie przejścia tego niżu początkowo będzie napływać powietrze z zachodu, a następnie kierunek napływu zmieni się na północny. A nad Skandynawią wciąż jeszcze zalega mroźne, zimowe powietrze. 

Temperatura we wtorek wyniesie maksymalnie 7 - 9 stopni, w środę już tylko 5 - 6, a w nocy ze środy na czwartek może już sięgnąć zera...

Czy wrócą mrozy?  Niestety wygląda na to, że tak, choć na szczęście nie będą tak silne i nie potrwają długo jak poprzednie. W przyszły weekend lub bezpośrednio po nim, mogą się jednak zdarzyć jeden, może dwa mroźne dni. A druga połowa marca prawie na pewno nie będzie już tak ciepła jak "ta ostatnia niedziela".

Ciśnienie rano wynosiło w Bydgoszczy 747 mm słupka rtęci (996 hPa) i spadać będzie aż do dzisiejszej nocy. Jutro rano zacznie rosnąć.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.10, zajdzie o 17.47. Dzień będzie trwał 11 godzin i  37 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor