Pogoda w Bydgoszczy 3 sie 2018 | Redaktor
Upał nie odpuszcza [POGODA]

Chłodniejszego powietrza, mimo że napływać ono będzie z północy, niestety nie odczujemy. Temperatura spadnie co najwyżej o 2-3 stopnie

Ciągle wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:49

Interludium — pomiędzy niżami [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 4 maj 06:18

Zaszła istotna zmiana w rozkładzie ciśnienia nad północną Europą. Nad Finlandią pojawił się niewielki niż. W połączeniu z wyżem Azorskim , który znad Atlantyku sięga po środkową Europę, układ ten powinien zacząć pomopować chłodniejsze powietrze z północy. Powinien, ale... Jak pisaliśmy kilka dni temu, również Skandynawia została dotknięta upałami i mamy tam już rozgrzane podłoże. Chłodniejszego powietrza, mimo że napływać ono bedzie z północy, niestety nie odczujemy. Temperatura spadnie co najwyżej o 2 - 3 stopnie. Biorąc pod uwagę, że było 33 stopnie, daje to około 30. Takie ochłodzenie...

Na nieco większy spadek temperatury, związany z kolejnym frontem chłodnym oraz burzami,  możemy liczyć w niedzielę. Niestety, również i on będzie przejściowy.

Dziś w Bydgoszczy temperatura maksymalna około 30 stopni, wiatr słaby północny, zachmurzenie małe. Jutro podobna pogoda, z nieco większym zachmurzeniem. Ciśnienie zaczyna spadać.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.07, a zajdzie o 20.41. Dzień będzie trwał 15 godzin i 34 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor