Pogoda w Bydgoszczy 26 lip 2019 | Redaktor
Upały nas oszczędziły [POGODA]

Wyż „Yvonne” odsuwa się na północ. Od zachodu nad Niemcy i Czechy sięga zatoka niżowa, ale my jesteśmy wciąż w rejonie cyrkulacji powietrza „zarządzanej” przez wyż. Napływa ono do nas z północy i północnego wschodu po wschodnim krańcu wyżu.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Zachodnia zaś część wyżu sposowodowała kończące się już wkrótce upały we Francji i Niemczech. Tam padają kolejne rekordy ciepła — wczoraj ponad 42 stopnie w cieniu. W Wielkiej Brytanii upały paraliżują ruch kolejowy. W Cambridge było 38 stopni. 

A w Bydgoszczy wczoraj mieliśmy „tylko” 29 stopni, dzięki temu, że wyż „Yvonne” zapewnia nam wciąż powietrze z północnego wschodu.  

Dziś ranek powitał nas bezchmurnym niebem. Tak będzie do południa, potem może pojawić się co najwyżej małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna będzie prawdopododobnie nieco niższa niż wczoraj — około 27 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, około 16 stopni.

W sobotę może wzrastać zachmurzenie, niewykluczony jest też przelotny deszcz lub burza po południu. Temperatura bez zmian. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.56, a zajdzie o 20.52. Dzień będzie trwał 15 godzin i 56 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor