Pogoda w Bydgoszczy 18 maj 2018 | Redaktor
Vadjma odchodzi [POGODA]

Niż, który tydzień temu wyruszył znad południowych Niemiec, przeszedł południową stroną stroną Karpat nad Rumunię i stamtąd dostał się nad wschodnią Polskę, odsuwa się na wschód i tam zakończy swój żywot.

Cieplejszy tydzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:25

Dziś rano centrum tego niżu znajdowało się mniej więcej w punkcie, gdzie zbiegają się granice Polski, Ukrainy i Białorusi. Cyklon ten, ochrzczony przez niemieckie służby meteo imieniem Vadjma, przyniósł niemal w całym kraju intensywny deszcz i wiatr, najsilniej padało na południu. U nas deszcz był stosunkowo niewielki, o czym pisałem już wczoraj. Dziś jeszcze wschodnia połowa Polski pozostanie w strefie opadów, u nas już za kilka godzin widoczna będzie zdecydowana zmiana typu pogody, związana ze wzrostem ciśnienia. Nad Polskę nasuwać się będzie od północnego zachodu wyż, którego centrum umocni się wkrótce nad zachodnim Bałtykiem. 

Zachmurzenie będzie coraz mniejsze, coraz więcej słońca, powietrze będzie jednak rześkie. Zarówno odsuwający się na wschód niż, jak i wyż postępujący z zachodu powodują napływ chłodnego powietrza z północy. Temperatura maksymalna wyniesie więc dziś 20 stopni, a jutro 18, przy malejącym zachmurzeniu i słabnącym wietrze. Również niedziela powinna być pogodna.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.45, zajdzie o 20.45. Dzień będzie trwał dokładnie 16 godzin.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor