Pogoda w Bydgoszczy 24 kwi 2019 | Redaktor
W Bydgoszczy jak na Saharze [POGODA]

Utrzymująca się od wielu dni susza doprowadziła do takiego wysuszenia się gleby w całym kraju, że silniejszy wiatr unosi pyły z powierzchni ziemi. Tak  tworzą się zamiecie pyłowe. Sprzyja temu bardzo niska wilgotność  powietrza, o której już w naszych prognozach pisaliśmy.

Zmiana napływu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:49

W mediach można też usłyszeć o piasku, który ma dotrzeć do nas z Sahary. Tak rzeczywiście będzie, ale jutro lub pojutrze. Pył, który mogliśmy obserwować niesiony przez wiatr wczoraj, jest naszego, rodzimego pochodzenia. 

Dziś pogoda będzie bardzo podobna do wczorajszej. Niestety, wciąż wiać będzie umiarkowany lub nawet silny i porywisty wiatr, z południowego wschodu, przy umiarkowanym lub dużym zachmurzeniu i temperaturze maksymalnej rzędu 20 stopni. Wiatr ten nadal będzie niósł w suchym powietrzu sporo pyłu. 

Od jutra spodziewać się należy ocieplenia. Temperatura maksymalna może jutro osiągnąć około 24 stopnie, a pojutrze — 26. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.31, a zajdzie o 20.04. Dzień będzie trwał 14 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor