Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 2018 | Redaktor
Weekendowe ocieplenie [POGODA 6.30]

Nie po raz pierwszy nasza "pełzająca zima" przynosi przejściowe ocieplenie, po którym wróci niezbyt silny mróz.

Ostatnie dni chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:20

Ocieplenie? W przyszłym tygodniu… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 6 maj 07:13

Dziś i jutro temperatura w Bydgoszczy będzie prawdopodobnie dodatnia, choć nie będzie ciepło - maksymalnie plus dwa do trzech stopni. Rano na termometrach było minus jeden stopień.

Ta przejściowo nieco wyższa temperatura to efekt oddziaływania niżu atlantyckiego, któremu udało się przechnąć nad Europę porcję ciepłego i wilgotnego powietrza ze zwrotnikowych szerokości oceanu. To właśnie ta wilgoć zawarta w powietrzu spowodowała nocne opady śniegu. Ocieplenie będzie jednak nieznaczne, bo ta masa powierza po przejściu przez Europę zachodnią zdążyła się już ochłodzić.

Ciśnienie spadło i wynosiło o 6 rano 763 milimetrów słupka rtęci (1017 hPa), ale wkrótce zacznie rosnąć. 

Może padać śnieg, lub deszcz ze sniegiem. Wiatr będzie umiarkowany, obecnie wieje z południa, w ciągu dnia skręci na zachodni.

Słońce (które raczej pozostanie cały dzień za chmurami) wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.04, zajdzie o 17.01. Dzień będzie trwał 9 godzin i 57 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor