Pogoda w Bydgoszczy 8 mar 2019 | Redaktor
Wicher wieje z zachodu [POGODA]

Dziś wiatr osiągnie prędkość do 45 km/h, a w porywach do 85 km/h, IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Cyrkulacja zachodnia oznacza dla nas silne zachodnie wiatry, dlatego, że jak wiadomo, niż (na półkuli północnej) obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.  Jest to jedno z podstawowych praw meteorologii. Jeśli więc centrum niżu przechodzi nad Bałtykiem, to w Polsce wieje wiatr zachodni. Tak właśnie będzie dzisiaj. 

Początkowo, dopóki oś niżu znajduje się na linii Norwegia - Dania, wiatr ten będzie miał kierunek południowo zachodni. Im bardziej zaś niż przesunie się na wschód, tym bardziej wiatr skręcać będzie na zachodni i przybierać na sile.  

Niż ten, to wspomniany już kilka dni temu Cornelius, który przyniósł nam czwartkowe ocieplenie. Dziś temperatura będzie już nieco niższa, do +8 stopni. Choć wcześnie rano niebo było nad Bydgoszczą bezchmurne, spodziewany jest w ciągu dnia wzrost zachmurzenia, do wystąpienia opadów deszczu. W nocy temperatura może spaść nawet do zera. 

Jutro powtórka dzisiejszej pogody, z nieznacznie niższą temepraturą - będzie +7 stopni i deszczowo. W niedzielę już raczej bez deszczu, ale wciąż pochmurno, nadal 7 stopni i utrzymujący się zachodni wiatr. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.20, a zajdzie o 17.39. Dzień będzie trwał 11 godzin i 19 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor