Pogoda w Bydgoszczy 16 kwi 2019 | Redaktor
Wiosna wraca powoli [POGODA]

Po bezchmurnej nocy, z temperaturą ujemną (-1,5 stopnia w Bydgoszczy), w ciągu dnia odczuwalny będzie stopniowy wzrost temperatury.

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Dziś jeszcze nie osiągnie ona więcej niż 15 stopni, wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno wschodni. Nadchodząca noc może ponownie przynieść przymrozek, zwłaszcza przy gruncie.

Nad  Skandynawią i niemal całą Europą rozciąga się potężny, stacjonarny wyż, który nadal się umacnia i rozbudowuje.  Ciśnienie osiąga już 775 mm słupka rtęci (1033 hPa) i nadal rośnie. Od zachodu głęboki wieloośrodkowy niż znad północnego Atlantyku na razie w niczym naszemu wyżowi nie zagraża. Nadal znajdujemy się w masie powietrza pochodzenia arktycznego, ale ono się dzięki działaniu słońca rozgrzewa nad podłożem. 

Możemy się dziś cieszyć słoneczną pogodą, w przeciwieństwie do wschodnich i południowych regionów Polski, gdzie dzięki wpływowi niżu czarnomorskiego mamy zachmurzenie i deszcze oraz deszcz ze śniegiem.  Z punktu widzenia rolników  jest źle — panuje susza.  Suchość powietrza rozpoznawalna jest choćby po tym, że przymrozki nie przynoszą szronu. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej i będzie nieco cieplej, około 17 stopni, może też przejściowo zachmurzenie wzrosnąć do dużego, ale bez opadów. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.48, a zajdzie o 19.49. Dzień będzie trwał 14 godzin i 1 minutę.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor