Pogoda w Bydgoszczy 30 lip 2019 | Redaktor
Wolfgang nad Anglią [POGODA]

Dominacja wyżu nad Europą definitywnie się zakończyła. Z wyjątkiem północnych krańców, dominują nad kontynentem niże z frontami atmosferycznymi. Nad Anglią mamy głęboki niż Wolfgang. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia pomiędzy niżem angielskim a rosyjskim.

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

Z kolei niż znad północnej Rosji rozwija się zgodnie z prognozami. Jego arktyczny front chłodny,  przebiegać będzie dzisiaj od Sztokholmu przez Królewiec i następnie wzdłuż granicy Białorusi z Ukrainą, czyli nieco na północ od Bydgoszczy. Jednak front ten będzie tracił swoją aktywność. Trafia on na coraz bardziej wygrzane i suche podłoże. Czy front ten zdoła przejść całą Polskę z północy na południe, zobaczymy. Natomiast do nas zmierza jednocześnie inny front — od zachodu. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, Śląsk, po Podkarpacie, nieco na zachód i południe od Bydgoszczy, występuje linia zbieżności. Jutro spodziewać się można u nas maksymalnie 21 stopni.  

Natomiast dziś jeszcze będziemy mieli w Bydgoszczy syndrom pogody dnia wczorajszego. Wczoraj po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw. Temperatura maksymalna dziś w Bydgoszczy może znów przekroczyć 30 stopni. W niemal całym kraju, ale nie w naszym regionie, obowiązują również ostrzeżenia przed burzami z gradem. Wyjątkami są województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie. W południowej części kraju są to ostrzeżenia drugiego stopnia, jeśli więc więc ktoś wybiera się na południe, zwłaszcza samochodem, warto przemyśleć czy nie przełożyć podróży. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.02, a zajdzie o 20.46. Dzień będzie trwał 15 godzin i 43 minuty. Weszliśmy w okres szybszego skrtacania się dnia. Ubywa go już po 4 minuty dziennie i tak bedzie już do jesieni. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor