Pogoda w Bydgoszczy 24 lut 2018 | Redaktor
Zaczęło się [POGODA, 8.00]

Nadchodzące ostre mrozy, które przepowiedzieliśmy już kilka dni temu, potwierdzają wszystkie prognozy pogody na najbliższe dni.

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:26

Coraz chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 28 lis 06:25
Dzieje się tak dlatego, że ogromny wyż, który rozbudował się nad obszarem obejmującym Skandynawię, Grenlandię i Atlantyk, sprowadza do nas po swojej wschodniej stronie mroźne powietrze. W tym momencie warto sobie uświadomić, że w naszym obszarze geograficznym możliwe są dwie zasadniczo różne sytuacje pogodowe o tej porze roku. Pierwsza to cyrkulacja zachodnia - czyli wędrówka niży znad Atlantyku na wschód. Wtedy mamy odwilż i pogodę „angielską”, co doskonale pamiętamy z ubiegłych miesięcy.
 
Druga sytuacja, rzadsza,  to cyrkulacja południkowa. Ale i ona dzieli się na dwie zasadniczo różne. Jeśli niż jest na zachód od nas, a wyż nad Rosją, to napływa do nas ciepłe powietrze z południa. Jeśli zaś - tak jak teraz - niż jest na wschodze, a wyż na Zachodzie, to do nas kierowane jest mroźne powietrze arktyczne lub syberyjskie.
 
Będzie więc dziś w Bydgoszczy około -3 stopni przy możliwych rozpogodzeniach, ale w nocy mróz do minus 12. I w kolejne dni - coraz chłodniej. Ale bez śniegu. Ciśnienie wynosi 768 mm Hg (1024 hPa) i rośnie.
 
Tak jak zapowiadaliśmy w nocy zaczął wiać wiatr, dzięki czemu pozbylismy się smogu,  który wczoraj przybrał już dość poważne rozmiary (zobacz »»»»»»tutaj). Będzie wiać równiez dziś w ciągu dnia, w porywach do 70 km/h.
 
Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.47, zajdzie o 17.17. Dzień będzie trwał 10 godzin i 30 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor