Pogoda w Bydgoszczy 5 sie 2019 | Redaktor
Zaczyna się czas niżów [POGODA]

Atlantycki niż „Xaver” zbliża się do wybrzeży Irlandii.

Jak długo potrwa ta kwietniowa zima? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:39

Początek zimnego tygodnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:57

Znacznie większy i głębszy niż o istotnym znaczeniu wrócił znad środkowej Rosji nad morze Białe, a trzeci, który niedawno powstał nad morzem Czarnym, wędruje na północ. Między nimi znajduje się jeszcze zanikający nad środkową Europą wyż „Zella”, którego centrum przesunęło się nad Italię i Bałkany. Obrazu dopełnia istnienie nad Grenladią silnego wyżu arktycznego. Ma to znaczenie takie, że wyż ten, wraz z zachodnią częścią niżu znad morza Białego pompowały i pompują nadal chłodne powietrze znad Arktyki nad Europę.

Jednakże zbliża się do nas ciepły wycinek niżu „Xaver”. Pod koniec dnia nad zachodnie województwa nasunie się jego zatoka i związany z nią rozmyty front okluzji. Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze, nadal o cechach morskich.

Dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie zmienne. Deszczu nie powinno już dziś być wiele, choć nie jest wykluczony. Temperatura maksymalna wyniesie około 24 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków zachodnich. 

W nocy zachmurzenie może wzrosnąć, wzrośnie tez prawdopodobieństwo deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około 15 stopni. 

Jutro zachmurzenie przeważnie będzie umiarkowane, okresami duże, raczej bez opadów i bedzie cieplej. Temperatura maksymalna przekroczy 25 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. 

W dalszej perpektywie niż „Xaver”, wędrując na wschód, będzie po południowej stronie prowadził obszar intensywnych deszczy, które w środę przejdą przez Niemcy, a wieczorem tego dnia lub w nocy, gdy centrum tego cyklonu znajdzie się nad Bałtykiem, mogą dotrzeć do Polski.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.12, a zajdzie o 20.35. Dzień będzie trwał 15 godzin i 23 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor