Pogoda w Bydgoszczy 8 lip 2019 | Redaktor
Zimny lipiec po gorącym czerwcu [POGODA]

Dziś w Polsce powyżej 20 stopni będzie jedynie na południowym-wschodzie kraju.

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Temperatury, który nastały, są o wiele niższe niż średnie temperatury lipca w ostatnich dzisięcioleciach. Chłodne masy powietrza zaległy nie tylko w Polsce. Zimno (jak na lipiec) jest w całej Europie na północ od Alp, a więc w północnej Francji, w całych Niemczech, a w Europie środkowej — oprócz Polski — także  u naszych południowych sąsiadów, aż po Węgry i częściowo Rumunię. A ci, który wyjechali na Sycylię i do Grecji — mają ponad 40 stopni.

Można zadawać sobie pytanie, co się stało. Jest to oczywiście pytanie zasadne, a odpowiedź przynosi spojrzenie na rozkład ciśnień nad Atlantykiem. Powstał tam tak zwany układ „omega”, czyli, mówiąc w pewnym uproszczeniu, wyż, znajdujący się pomiędzy dwoma ośrodkami niżowymi. Układ taki blokuje naturalną cyrkulację, utrwalając istniejący rozkład pogodowy na dłuższy czas. Dodatkowym czynnikiem stabilizującym ten układ jest silny wyż nad biegunem północnym. Musimy się więc pogodzić z pogodą dosyć chłodną i przekropną przez co najmniej kilkanaście najbliższych dni.

Tak więc jesteśmy w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu  napływającym z północnego zachodu.

Na dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Mogą wystąpić  przelotne opady deszczu (mało prawdopodobne). Po południu możliwe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie około 18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie około 13 stopni.

Jutro przelotne opady deszczu są o wiele bardziej prawodopodobne i mogą być intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie około 21 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północno–zachodni i zachodni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.32, a zajdzie o 21.13. Dzień będzie trwał 16 godzin i 41 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor