Pogoda w Bydgoszczy 23 lut 2019 | Redaktor
Zmroziło nas [POGODA]

Punkt najwyższego ciśnienia, sam wierzchołek wyżu, znajdował się dziś rano dokładnie nad Bydgoszczą

Powtórka [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:10

Przedzimowe słoty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 lis 07:03

Niemal cała Europa objęta jest silnym wyżem, którego centrum obejmuje nasz kraj. Punkt najwyższego ciśnienia, sam wierzchołek wyżu, znajdował się dziś rano dokładnie nad Bydgoszczą. Niezwykle rozległy ten wyż posiada dwa wierzchołki poboczne - jeden na zachodzie nad Hiszpanią, a drugi na wschodzie, nad Rosją.

Centrum wyżu przemieszczać się będzie na południe. W wyżu, odwrotnie jak w niżu, masy powietrza obracają się na półkuli północnej wokół jego centrum, w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Dlatego, w miarę zmiany jego położenia, ciśnienie będzie powoli spadać, a zmianie ulegać będą też kierunek i prędkość wiatru. W centrum wyżu panuje cisza.  Dziś wieczorem wiatr zachodni osiągnie około 15 km/h, w poniedziałek jego prędkość wzrośnie do około 25 km/h. 

Wspomniane centrum niżu przyniosło nam dziś w nocy mróz, aż -8,2 stopnia. W ciągu dnia przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i temperatura około zera. Jutro natomiast powinno być pogodnie, z temperaturą maksymalną już w okolicach +6 do +7 stopni. W poniedziałek niestety znów pochmurno i chłodniej.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.49, a zajdzie o 17.14. Dzień będzie trwał 10 godzin i 25 minut.

Pogodyn

 

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor