Chłopcy znaleźli forsę. Oddali pieniądze policji i dostali gratulacje
fot. Policja
Godną naśladowania postawą wykazali się dwaj nastolatkowie Michał i Antoni, uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy, którzy znaleźli torbę z dokumentami oraz pieniędzmi i od razu wiedzieli co należy z nią zrobić. Chwilę później pojawili się w fordońskim komisariacie, by je oddać. Za taką postawę podziękował im komendant komisariatu w Fordonie nadkomisarz Mariusz Buwaj.
Inne z kategorii
Zginął na miejscu po zderzeniu mercedesa z drzewem
Po pijaku uderzył w znak drogowy i wylądował w polu
Okazuje się, że uczciwość i odpowiedzialność są nadal żywe. Tym bardziej cieszy taka postawa młodej części społeczeństwa.
Cała historia ma swój początek 8 października 2024 r. Tego dnia dwaj uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy, na jednym z fordońskich przystanków komunikacji miejskiej, znaleźli leżącą na ławce torbę z dokumentami oraz gotówką. Michał i Antoni, bo o nich mowa, bez chwili zawahania udali się na komisariat, aby ją oddać.
We czwartek (7 listopada) w ramach uznania dla bezinteresownego i odpowiedzialnego postępowania komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon nadkomisarz Mariusz Buwaj wraz z podkomisarz Moniką Złotowską odwiedzili Michała i Antoniego w szkole i w obecności pani dyrektor Marzeny Mirowskiej oraz pedagoga i wychowawcy wręczyli przygotowane dla nich upominki oraz podziękowania za wzorową postawę.
Postępowanie uczniów było bardzo dojrzałe, a dla rówieśników Michał i Antoni stali się bohaterami. Polica gratuluje im wspaniałej postawy.
Zachowanie 13-latków z Bydgoszczy jest prawdziwym wzorem godnym podziwu dla wszystkich. Ich uczciwość, odpowiedzialność i odwaga stanowią inspirację dla innych dzieci i dorosłych. Dowodzą one, że nawet w trudnych sytuacjach, wybierając właściwą drogę postępowania, możemy wpływać pozytywnie na otaczający nas świat.
Tego typu historie przypominają nam, jak ważne jest kształtowanie wartości moralnych i etycznych u naszych dzieci. Uczniowie z bydgoskiego Fordonu pokazują, że dobre uczynki nie pozostają niezauważone i mają znaczący wpływ na społeczność. Funkcjonariusze mają nadzieję, że przykład nastolatków zainspiruje innych do podejmowania podobnych uczciwych działań i dostrzegania, jak wiele możemy osiągnąć, dbając o dobro innych ludzi i otoczenia.
Źródło i foto: Policja