Wychłodzenie nadal możliwe. Policja apeluje o czujność
fot. Anna Kopeć/materiał ilustracyjny
Policjanci ze Świecia pomogli kobiecie, która cierpiała na zaniki pamięci. Błąkającą się po obrzeżach miasta 80-latkę spotkały w środku nocy inne świecianki. Policja apeluje, by zwracać szczególną uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy.
Inne z kategorii
Tragedia na DK 10 w Przyłubiu. Dwie ofiary śmiertelne [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Policjanci ratowali ofiary pożaru w Bydgoszczy [WIDEO]
W nocy z 22 na 23 marca dwie świecianki napotkały błąkającą się starszą kobietę, która bezskutecznie próbowała wrócić do domu. Przywiozły ją na komendę i poprosiły o pomoc. Z kobietą kontakt był znacznie utrudniony z uwagi na zaniki pamięci, nie miała też przy sobie żadnych dokumentów. Podczas długiej rozmowy policjanci zdołali dowiedzieć się, jak się nazywa i ile ma lat. Na podstawie tych danych, zakładając, że są prawdziwe, funkcjonariusze ustalili jej miejsce zamieszkania. Jak się okazało, 80-latka mieszka samotnie, dlatego też mundurowi z pomocą sąsiadów skontaktowali się z jej rodziną. W oczekiwaniu na córkę, policjanci poczęstowali zmarzniętą kobietę ciepłą herbatą i starali się ją uspokoić.
Temperatura na zewnątrz, zarówno w nocy, jak i w dzień, nadal bywa zmienna. Tempertury do minus trzech stopni możemy spodziewać się także dzisiejszej nocy (więcej czytaj TUTAJ).
Ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, potrzebujących opieki, cierpiących na zaniki pamięci oraz bezdomnych. – Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, nie bądźmy obojętni, pomóżmy jej! – apelują policjanci.
Proszę, by informacje informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy, przekazywać służbom. – Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie – dodają.
KPP w Świeciu