Pozostałe 10 maj 2017 | Redaktor
Celem są igrzyska w Tokio

Tak ma wyglądać przystań wioślarska przy siedzibie RTW Lotto-Bydgostia/ wizualizacja Urząd Miasta Bydgoszczy

Lotto-Bydgostia podpisała czteroletnią umowę z Totalizatorem Sportowym. Umowa ma duże znaczenie dla sportu bydgoskiego i zwiększy szanse na zdobycie awansu naszych sportowców na igrzyska w Tokio.

Nowa umowa została podpisana na lata 2017-2020. Dzięki temu możliwe będzie zaplanowanie cyklu szkolenia najlepszych wioślarek i wioślarzy tak, aby w 2019 roku w czasie mistrzostw świata w austriackiej miejscowości Ottensheim awans na olimpiadę w Tokio wywalczyła podobna grupa sportowców jak 2016 roku w Rio de Janeiro.

Trwają przygotowania do budowy przystani wioślarskiej przy siedzibie RTW Lotto-Bydgostia. Obecnie trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę przystani. Ta wieloletnia inwestycja obejmuje budowę nowego budynku przystani wioślarskiej, w której znajdą się m. in. hangar na łodzie, sale ćwiczeń sportowych, siłownie, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, sala szkoleniowa, pomieszczenia techniczne.

Teren wokół przystani ma zostać zagospodarowany – powstanie parking, zieleń. Przebudowane zostaną także nabrzeża, które zyskają m. in. awanport dla motorówek i pomosty pływające. W ramach zadania przebudowane zostanie również nabrzeże BTW.

Lotto-Bydgostia zdobyła tytuł najlepszego klubu wioślarskiego już 28 razy – w 1938, 1966, 1967 i 1970 oraz nieprzerwanie od 1993 do 2016 roku. Żaden inny klub sportowy w Europie nie może pochwalić się takim sukcesem.

Sportowcy Lotto-Bydgostia wracali z ostatnich pięciu igrzysk olimpijskich 
w 2000, 2004, 2008, 2012 i 2016 roku z medalami.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor