Pozostałe 5 mar 2017 | Redaktor

Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz został halowym mistrzem Europy. W sobotę w Belgradzie wygrał bieg na 1500 metrów.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Marcin Lewandowski był faworytem do złota. W kwalifikacjach uzyskał trzeci czas. W finałowym biegu nie miał już sobie równych. Reprezentant bydgoskiego Zawiszy przebiegł 1500 metrów w czasie 3.44,82, Wyprzedził o 0,74 sekundy drugiego na mecie Kalle Berglunda ze Szwecji, a trzeciego Filipa Sasinka z Czech o 0,93 s.

To pierwszy krążek wywalczony przez Marcina Lewandowskiego na dystansie 1500 metrów. Do tej pory specjalizował się on w biegach na 800 metrów. Na tym dystansie tryumfował m.in. na Mistrzostwach Europy w Barcelonie w 2010 roku, oraz w halowych mistrzostwach w Pradze w 2015 roku.

W piątek brązowy medal w skoku o tyczce zdobył inny reprezentant Zawiszy – Paweł Wojciechowski. Złoto wywalczył Piotr Lisek.