Sport 23 paź 14:49 | Redaktor
Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Za nami trzeci turniej w Bysławiu [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Trzeci turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej 23/24 odbył się w nowej lokalizacji, w szkole podstawowej w Bysławiu. Po ubiegłorocznej frekwencji na turnieju w Tucholi, gdzie było aż 184 zawodników, licznie przybyli właśnie uczniowie tej szkoły. Dlatego też skorzystaliśmy z zaproszenia dyrektora szkoły - Romana Chmary oraz pracowników i przybyliśmy z naszą ligą.

W zawodach wzięło udział 117 uczestników. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Matczyński a towarzyszyli mu Jakub Dwojacki oraz Piotr Jarosz. Dla najlepszej trójki w każdej grupie były puchary, ale dodatkowo za udział każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal! Wszystko to możliwe było dzięki wsparciu Pani Wójt Gminy Lubiewo - Joanny Jastak, przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu - Mariusza Porazińskiego oraz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo “Bory” - Ewy Zielaznej. Jak zawsze każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

Osobne podziękowania składamy paniom Ewie Wilkowskiej oraz Marzenie Kosek (opiekunce szkolnego koła szachowego) za rewelacyjne przygotowanie całego wydarzenia. 

Dziękujemy także rodzicom za przebywanie na trybunach, poza salą gry oraz uczestnikom za opuszczanie sali gry po zakończonej partii. Dzięki zaangażowaniu p. Marzeny, można było osiągnąć maksymalne skupienie podczas gry.

Jak zawsze podziękowania kierujemy także do mam wypisujących dyplomy oraz osobom wspomagającym nas logistycznie!

Wyniki III turnieju Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa w Bysławiu:

Zwycięzcą w grupie klas 1-3 SP i przedszkoli został Alan Kulczak z SP w Łubiance, drugi był Kamil Grążawski z SP Wesoła Góra w Olsztynie a trzeci Michał Łyczywek z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu:
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5170188612796416/results

Zwycięzcą w grupie klas 4-6 SP został Hubert Guss z SP w Bysławiu, drugi był Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy a trzeci Ignacy Grochowski z SP w Złejwsi Wielkiej
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5232043255398400/results

Zwycięzcą w grupie klas 7-8 SP i ponadpodstawowe został Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, drugi był Jakub Makarewicz z III LO w Bydgoszczy a trzeci Hubert Stenzel z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5097984642514944/results

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom całego cyklu: Enea Operator, Jetworld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, Eximo Project, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa, Stowarzyszenie Nowa Perspektywa na rzecz gminy Zławieś Wielka, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Opera NOVA, Teatr Polski, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Poligrafia Szczodrak, BDArt Trofea Sportowe.

Następny turniej odbędzie się 4 listopada w Szkole Podstawowej w Łochowie. Zapisy już trwają.

Klasy 1-3 sp i przedszkola TUTAJ
Klasy 4-6 sp TUTAJ
Klasy 7-8 sp i ponadpodstawowe TUTAJ

 

źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 
zdjęcia: Edukacja przez szachy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor