Teatr Polski 17 mar 2017 | Redaktor
Łukasz Gajdzis nowym dyrektorem Teatru Polskiego

Łukasz Gajdzis / fot. Facebook

Komisja konkursowa rekomendowała Łukasza Gajdzisa na nowego dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wybór komisji musi jeszcze zaakceptować prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

O stanowisko dyrektora Teatru Polskiego ubiegało się siedmiu kandydatów: Paweł Wodziński (obecny szef instytucji) oraz Łukasz Gajdzis (aktor i reżyser związany w przeszłości z bydgoskim teatrem), Waldemar Matuszewski (reżyser i były dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu), Kamil Retkiewicz (były wicedyrektor Teatru Nowego w Łodzi), Dariusz Zawiślak (scenarzysta i reżyser) oraz aktorzy: Ryszard Adamski i Krystian Nehrebecki.

Komisja konkursowa, która przesłuchiwała w piątek (17.03) kandydatów rekomendowała na to stanowisko Łukasza Gajdzisa. - Większość członków komisji zagłosowała na tę kandydaturę. Łukasz Gajdzis zaprezentował się jako młoda, energiczna, pełna zapału osoba. Łukasz Gajdzis chciałby poszerzyć ofertę repertuarową teatru, tak aby pozyskać większą liczbę widzów – komentowała Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy i przewodnicząca komisji konkursowej na antenie Zbliżeń TVP Bydgoszcz.

Kim jest Łukasz Gajdzis?

Łukasz Gajdzis to młody (urodzony w 1984 roku) reżyser i aktor teatralny, absolwent Wydział Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest dobrze znany bydgoskiej publiczności – reżyserował „Pchłę Szachrajkę” i „Klub kawalerów”, sztuki wystawiane na deskach Teatru Polskiego. Przez dwa lata był zastępcą dyrektora Teatru Fredry w Gnieźnie.

Łukasz Gajdzis formalnie zostanie dyrektorem Teatru Polskiego, kiedy jego wybór potwierdzi prezydent Rafał Bruski. Obejmie funkcję na trzy najbliższe sezony teatralne.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor