Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Redaktor | 22 cze 2017 Wręczeniem nagród studentom zakończyło się święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W jego ramach odbyło się również uroczyste posiedzenie senatu uczelni, podczas którego wyróżniono zasłużonych pracowników naukowych UTP.

Po roku ciszy wraca temat Uniwersytetu Medycznego

Wojciech Bielawa | 22 cze 2017 Szanse na powołanie w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego są równe zeru. Przeciwni temu są bowiem ministrowie zdrowia oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Projekt ustawy o powołaniu uczelni ponad roku temu utknął w sejmowych komisjach. Posłowie mają się nad nim pochylić w lipcu.

Nowy salon „Fale, Loki, Koki" otwarty na Starym Rynku

Redaktor | 21 cze 2017 Promocje, konkursy, konsultacje mistrzyni świata we fryzjerstwie Joanny Zaremby-Wanczury to tylko niektóre atrakcje czekające na klientów nowo otwartego sklepu przy Starym Rynku 13. W salonie można kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów, akcesoria i sprzęt fryzjerski.

Nowi bydgoscy radni złożyli ślubowanie

Wojciech Bielawa | 21 cze 2017 Alicja Witowska-Araszkiewicz i Jan Gaul dołączyli do grona radnych Rady Miasta. Jan Gaul zastąpił w radzie Rafała Piaseckiego, który zrzekł się mandatu, a Alicja Witowska-Araszkiewicz zmarłą w ubiegłym miesiącu Grażynę Kufel.

Lato powitaliśmy w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Andrzej Pawełczak | 18 cze 2017 W niedzielę, 18 czerwca, tradycyjnie już na polanie Różopole powitaliśmy lato. Podczas tegorocznego Otwieracza przygotowano dla bydgoszczan wiele atrakcji. Nic dziwnego zatem, że w Myślęcinku zjawiło się kilka tysięcy ludzi.

Bydgoszcz na minus w programie Mieszkanie Plus

Wojciech Bielawa | 18 cze 2017 Kilkadziesiąt gmin w całej Polsce buduje, albo niebawem rozpocznie budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bydgoszczy się nie spieszy.

Marsz mężczyzn w milczeniu i skupieniu

Redaktor | 16 cze 2017 W piątek, 16 czerwca, katolicy z diecezji bydgoskiej wzięli udział w marszu mężczyzn. Na czele pochodu szedł kapłan z monstrancją, a uczestnicy całą trasę przeszli w milczeniu.

Na dziewięć rowerów, sześć nie jedzie

Wojciech Bielawa | 16 cze 2017 Bydgoski Rower Aglomeracyjny się sypie. - Wypożyczanie jest jak losowanie. Nigdy nie wiadomo, czy rowery są sprawne albo czy można je wyjąć ze stacji – narzekają użytkownicy. Sfatygowane jednoślady będą wymienione na nowe dopiero w przyszłym roku.

Kolejna podwyżka zrujnuje lokatorów

Wojciech Bielawa | 16 cze 2017 W kolejce po mieszkanie czeka w Bydgoszczy ponad 1300 rodzin. Wolnych lokali jest nieco ponad 300, a i tak nie wszystkie nadają się do zamieszkania. Lokatorzy ADM narzekają na wysokie czynsze, a czeka ich kolejna podwyżka.

Zmiany w organizacji ruchu w związku Euro U21

Redaktor | 16 cze 2017 17, 20 i 23 czerwca stadion Zawiszy stanie się areną zmagań piłkarzy rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. W związku z tym w dni meczowe ulegnie zmianie obowiązująca organizacja ruchu na ulicach Gdańskiej, Modrzewiowej, Rekreacyjnej i Zamczysko.