Wspólne projekty naukowo-badawcze UKW i IPN

Redaktor | 30 cze 2017 6 lipca podpisane zostanie porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Dokument podpiszą rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Bydgoskie Impresje Muzyczne rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 cze 2017 Od czwartku, 29 czerwca, trwają czterdzieste Bydgoskie Impresje Muzyczne. Rozpoczęły się od barwnej parady uczestników. Młodzi artyści przeszli sprzed Pałacu Młodzieży na plac Teatralny, gdzie klucze do bram miasta wręczył im prezydent Rafał Bruski.

Weekend w Bydgoszczy [PRZEWODNIK]

Redaktor | 30 cze 2017 Gdzie warto wybrać się w weekend? Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie wolnego czasu, podpowiadamy, na które wydarzenia w mieście warto zwrócić uwagę.

Komisja zbada, gdzie mieszka radny

Wojciech Bielawa | 30 cze 2017 Radni PO i SLD nie chcieli zespołu, który zweryfikowałby, czy bydgoscy rajcy, z Jakubem Mendrym na czele, mieszkają na terenie miasta. Doraźną komisję zamierza jednak powołać przewodniczący RM.

W lipcu rozpocznie się rewitalizacja Cieszkowskiego

Redaktor | 30 cze 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na rewitalizację ul. Cieszkowskiego. Wykonawcą robót będzie firma Polskie Surowce Skalne. Inwestycja kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Prace mają się rozpocząć już w lipcu.

Zwyczajny bydgoszczanin też może dostać się na Harvard

Marta Kocoń | 29 cze 2017 Chętnych, aby studiować w tych samych murach, w których uczyli się prezydenci Stanów Zjednoczonych, nobliści, biznesmeni i gwiazdy kina, nie brakuje. W tym roku, list gratulacyjny od rektora Harvardu otrzymali nieliczni z ponad 40 tysięcy chętnych. Wśród nich jest bydgoszczanin, Paweł Rybacki, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Katolickich.

Muzeum zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów

Redaktor | 29 cze 2017 Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza je na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów. Animatorzy i prowadzący zajęcia podpowiedzą, jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty.

Reforma sieci szpitali. Co się zmieni w Bydgoszczy?

Redaktor | 28 cze 2017 Wszystkie 30 szpitali z naszego województwa, w tym 9 bydgoskich placówek, znajdzie się w tzw. sieci szpitali - zapewnia Elżbieta Kasprowicz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ. Reforma wchodzi w życie 1 października tego roku.

Nastolatkowie uratowali mężczyznę, który wskoczył do Brdy

Redaktor | 27 cze 2017 W niedzielę wieczorem dwoje młodych bydgoszczan uratowało desperata, który wskoczył do Brdy. 19-latka jako pierwsza ruszyła z pomocą. Za nią 18-latek i policjant, który przyjechał na interwencję. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

Pociągiem nad morze, samolotem do Lwowa, ogórkiem po mieście

Andrzej Pawełczak | 27 cze 2017 Wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity już obowiązuje. Bydgoszczanie mogą korzystać z dodatkowych połączeń między innymi do Władysławowa i na Hel. Tego lata rozpoczną się też loty do Lwowa. Po mieście jeżdżą już zabytkowe autobusy. Sprawdźcie wakacyjne zmiany w komunikacji.