Wydarzenia 9 cze 2019 | Redaktor

W maju z Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 35 362 podróżnych. To o 0,6 proc. mniej wobec analogicznego miesiąca rok wcześniej. Za ś liczba operacji lotniczych zwiększyła się o 30,3 proc. i wyniosła 1145 operacje.

Port Lotniczy Bydgoszcz SA podsumował pierwsze pięć miesięcy roku. Łącznie lotnisko odprawiło ponad 153 tysiące pasażerów, co oznacza wzrost o 5,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2018. Portal pasażer.com podsumował również pierwszy kwartał 2019 roku na polskich lotniskach. W rankingu dynamiki wzrostu Port Lotniczy Bydgoszcz SA uplasował się na wysokim, czwartym miejscu.

Czytaj też: Urlop z wylotem z Bydgoszczy

Z końcem maja rejsem do Grecji rozpoczął się również sezon lotów wakacyjnych. W tym sezonie letnim z bydgoskiego lotniska można polecieć w czterech słonecznych kierunkach. Loty do Burgas w Bułgarii odbywają się we wtorki i piątki, a w środy i soboty do tureckiej Antalyi, która cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzin z małymi dziećmi. W środy też odbywają się loty do Heraklionu na Krecie, zaś w piątki na drugą grecką wyspę, Zakynthos. Rejsy na Kretę realizuje nowy przewoźnik na lotnisku, włoska linia lotnicza Blue Panorama. Rozkład rejsów pozwala na elastyczne planowanie długości pobytu, od trzech do 14 dni, w zależności od wybranego kierunku. Wycieczki we wszystkich kierunkach można kupować w biurach podróży w regionie.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor