Podróże 2 cze 2019 | Redaktor
Urlop z wylotem z Bydgoszczy

Ci, którzy wakacje chcą spędzić w Grecji, z bydgoskiego portu lotniczego mogą polecieć do Heraklionu/MATERIAŁY ALFA MAR

Chociaż kierunków do wyboru jest stosunkowo mało, zapowiada się, że w tym sezonie wyleci z Bydgoszczy na wakacje jeszcze więcej turystów niż w zeszłym roku. Bezpośrednio z naszego miasta możemy udać się na odpoczynek do Grecji, Turcji lub Bułgarii.

Klienci, wybierając kierunek podróży, często zaczynają rozmowę właśnie od wskazania miejsca wylotu, ze względu na korzyść w postaci oszczędności czasu i pieniędzy na dojazd. To szczególnie ważny aspekt dla rodzin z dziećmi, które zwracają uwagę na to, aby jak najszybciej dostać się do miejsca wypoczynku i nie chcą kilka godzin jechać na inne lotnisko. Wylot z Bydgoszczy jest też dużym atutem dla zwolenników ofert last minute – „lastowiczów”, którzy z dnia na dzień chcą rozpocząć wakacje. 

Na urlop z bydgoskiego lotniska w 2019 roku można wybrać się do Turcji, Grecji oraz Bułgarii. Lotnisko, a właściwie biura podróży, oferują przeloty do Antalyi, Burgas, Zakynthos oraz do Heraklionu. Chociaż kierunków do wyboru jest stosunkowo mało, zapowiada się, że w tym sezonie wyleci z Bydgoszczy na wakacje jeszcze więcej turystów niż w zeszłym roku. 

Jeśli wakacje chcecie spędzić w Grecji, z bydgoskiego portu lotniczego możecie polecieć do Heraklionu i na Zakynthos. Kreta, wyspa mitów, położona w południowej części Grecji, jest jednym z najbardziej popularnych kierunków, także dla polskich turystów. Liczne miejscowości wypoczynkowe zapewniają odpowiedni dla każdego wczasowicza komfort. Piaszczyste plaże zachęcają do kąpieli słonecznych, a czysta i ciepła woda morska – do pływania i uprawiania sportów wodnych. 

Najchętniej wybieraną przez turystów jest grecka wyspa Zakynthos, najbardziej wysunięta na południe wśród Wysp Jońskich. Jej złociste plaże u stóp śnieżnobiałych klifów, oblewane turkusowym morzem, są oblegane przez tysiące turystów. Słynie z ogromnych żółwi Caretta Caretta osiągających 1,2 m długości oraz z pięknej Zatoki Wraku. 

W tym roku numerem jeden jest jednak Turcja. Z uwagi na gwarancję słonecznej pogody, bogatą infrastrukturę i dobre ceny jest coraz chętniej wybierana jako cel najbliższych wakacji. Zapach lata, smak Orientu i starożytne skarby dawnych cywilizacji przyciągają rzesze turystów z całej Polski. To też najpopularniejszy kierunek, który wybierają pasażerowie bydgoskiego portu lotniczego. 

Turcja słynie z pięknych krajobrazów, niezwykłych zabytków i z doskonałych hoteli z bogatą ofertą all inclusive. To właśnie tutaj można zobaczyć niezwykłe tarasy wapienne w Pamukkale, skalne miasto w Kapadocji, czy niezwykłe miasto Istambuł. To także starożytne miasta Efez i Side, wyśmienite jedzenie i cudowne zatoki w Turcji Egejskiej w Marmaris czy Bodrum. 

Od trzech lat dużym powodzeniem cieszy się także Bułgaria – riwiera Morza Czarnego. To słoneczny i słynący z szerokich piaszczystych plaż kraj polecany przede wszystkim na romantyczne wakacje we dwoje oraz rodzinom z dziećmi. To także dobre miejsce dla seniorów. Po okresie popularności, jakie bułgarskie kurorty przeżywały w latach 80., ponownie wracają do łask turystów. Najpopularniejsze z nich to Słoneczny Brzeg, Złote Piaski i Albena. 

31 maja z Bydgoszczy wyleciał pierwszy czarter na grecką wyspę Zakynthos. Niestety, nie udało się obronić Korfu. Ta grecka wyspa, z uwagi na zbyt małe „obłożenie” turystyczne, została usunięta z grafiku przelotów. Poza dwoma lotami do Burgas we wtorki oraz w piątki, na Zakynthos w piątki oraz do Antalyi w środy (dwa samoloty) oraz soboty dostępne są także rejsy na Kretę (Heraklion), które będą odbywać się w niedziele. W związku z dużym zainteresowaniem niedawno pojawił się w sprzedaży dodatkowy sobotni lot do Antalyi. Dzięki temu klienci, którym tydzień wakacji nie wystarcza, mogą się wybrać na niestandardowy urlop 11–dniowy. 

Wszystkie kierunki oferowane przez bydgoski port lotniczy widzieliśmy osobiście. W razie pytań służymy pomocą w wyborze upragnionych wakacji.

Marcin Kowalewski

Centrum Podróży Alfa Mar Gajowa 43 www.alfamar.pl 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor