Głoszę i już! Rozpoczyna się V Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy

Marta Kocoń | 10 cze 2017 Marsz dla Życia i Rodziny, rekolekcje księdza Rafała Jarosiewicza – znanego z inicjatywy „Jezus na stadionie” – koncerty, ewangelizacja uliczna i milczący marsz mężczyzn znajdą się w programie V Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Głoszę i już!”.

Czy bydgoski radny może mieszkać poza miastem?

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Jakub Mendry: Żołędowo, były radny Rafał Piasecki: Łochowo. Nasi radni powinni mieszkać w Bydgoszczy, a żyją na przedmieściach. Komisarz Wyborczy uważa, że Rada Miasta powinna zweryfikować adresy ich zamieszkania i pozbawić mandatów tych, którzy nie mieszkają na terenie gminy.

Konsultacje społeczne nadają się do śmieci

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Burza w mieście po ogłoszeniu przez ratusz planowanych podwyżek opłat za wywóz śmieci. Nieporozumieniem są też konsultacje społeczne. Mieszkańcy o niczym nie wiedzą, a rady osiedli informowane są na ostatnią chwilę.

Szkoła na Siernieczku przejdzie generalny remont

Redaktor | 8 cze 2017 Ratusz ogłosił przetarg na prace budowlane w Zespole Szkół nr 17 na Siernieczku. W budynku zostanie wymieniona stolarka, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Gmach zostanie także ocieplony i odmalowany.

Kto złoży swój autograf na Długiej?

Redaktor | 8 cze 2017 Do 18 sierpnia składać można propozycje osób, które złożą swoje podpisy w ramach tegorocznej edycji „Bydgoskich Autografów. Zgłoszony kandydat musi być osobą żyjącą oraz szczególnie zasłużoną dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, Europie i w świecie.

Ratusz planuje setki nowych miejsc parkingowych przy Grudziądzkiej

Wojciech Bielawa | 6 cze 2017 Miasto zamierza zbudować w sąsiedztwie Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej wielopoziomowy parking na 650 samochodów. Do końca roku ma być gotowa niezbędna dokumentacja. Wtedy miasto rozpisze przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu.