Wydarzenia 28 maj 2019 | Redaktor
Moc atrakcji i darmowe bilety na Dzień Dziecka od PKP IC

fot. ilustracyjna Anna Kopeć

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało prezent dla małych podróżników. Na najmłodszych na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna będą czekać m.in. animacje, zabawy, słodkie niespodzianki oraz konkursy z nagrodami.

„Podróżuję, bo lubię"- pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza z okazji Dnia Dziecka w sobotę (1 czerwca) o godz. 11.00 na terenie przed wejściem oraz na peronach. Przewoźnik zaplanował szereg atrakcji dla małych i dużych. Dzieci będą miały okazję zwiedzić wnętrza lokomotyw i wagonów oraz wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Na uczestników będą czekały liczne konkursy z nagrodami oraz zabawy z animatorami. Dostępna również będzie strefa chill out i słodkie przekąski. Atrakcje przewidziane są do godz. 16.00.

Świętowanie spółka zdecydowała się zorganizować w Bydgoszczy na prośbę posła Piotra Króla.

Co ciekawe, tego dnia dzieci i młodzież będą mogli bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Dzieci poniżej czwartego roku życia, mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 porc. Natomiast dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety promocyjne dla najmłodszych są dostępne od 23 maja.

PKP Intercity posiada również ofertę, dzięki której opiekunowie dzieci mogą liczyć na bilety tańsze o 30 proc. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Ci, którzy w trakcie weekendu chcieliby odwiedzić kilka miast, mogą skorzystać z biletów weekendowych, umożliwiających posiadaczowi biletu wielokrotne przejazdy. Cena biletu weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Szczegóły na www.intercity.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor