Wydarzenia 27 maj 2019 | Redaktor
Mnóstwo atrakcji dla małych czytelników. Zaczynają się „Literobrazki”

Część wydarzeń odbędzie się na dziedzińcu biblioteki, 2018/fot. Bartosz Biniecki, LiterObrazki - Facebook

Warsztaty, spektakle, koncerty i wystawy czekają na najmłodszych podczas Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci„Literobrazki”. Gościem głównym imprezy będzie Jacek Cygan.

Festiwal w bydgoskiej bibliotece (Stary Rynek 24) odbędzie się już po raz ósmy. Rozpoczynająca się w poniedziałek (27 maja) impreza potrwa tydzień, a w tym czasie młodzi czytelnicy wezmą udział w warsztatach i spotkaniach z pisarzami i ilustratorami, obejrzą spektakle i filmy, wysłuchają koncertów w wykonaniu artystów Filharmonii Pomorskiej.

Wśród warsztatów do wyboru są m.in. zajęcia teatralne, kaligraficzne, sitodruku, plastyczne, taneczne, związane z krawiectwem i filmem. Będzie można też dowiedzieć się, jak sobie radzić... ze złością.

Częścią festiwalu są również wystawy: „Pszczoły” Piotra Sochy, „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” Aleksandry i Daniela Mizielińskich, a także ekspozycje poświęcone książce roku 2018 oraz historii bydgoskiego fesiwalu - wszystkie dostępne w gmachu biblioteki.

Na zakończenie w niedzielę (2 czerwca) o 12.00 uczestnicy spotkają się z Jackiem Cyganem, autorem piosenek nie tylko dla starszych, jest także dla dzieci. O 14.30 utwory zamieszczone w trzech albumach muzycznych pt. „Dyskoteka Pana Jacka”, zaśpiewają artyści Filharmonii Pomorskiej Emilia Hamerlik oraz Kacper Andrzejewski przy akompaniamencie Rafała Tworka (fortepian), Macieja Olesińskiego (gitara) oraz Jacka Kwaśniaka (instrumenty perkusyjne). Koncert poprowadzi Katarzyna Szewczyk.

Wstęp na festiwal „Literobrazki” jest bezpłatny, na wiele wydarzeń obowiązują jednak zapisy.

Cały program wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor