Wydarzenia 3 cze 2019 | Redaktor
Medal dla woźnego, który obezwładnił sprawcę ataku w szkole [ZDJĘCIA]

fot. Policja

W poniedziałek (3 czerwca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów – łącznie 59 osób. Uhonorowano także pracownika szkoły z Brześcia Kujawskiego, Krzysztofa Gorzyckiego.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, w czasie uroczystości zwrócił uwagę na szczególne zadania stojące przed młodymi policjantami oraz podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku 29 funkcjonariuszy wróci do Bydgoszczy, 9 do Torunia, 4 do Grudziądza, po 3 do Lipna i Golubia-Dobrzynia, po 2 do Nakła i do KWP w Bydgoszczy, 1 do Świecia oraz 7 do Oddziału Prewencji Policji. Wśród przyjętych do służby policjantów jest 11 kobiet.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wręczył Medal „Pomagajmy sobie wzajemnie” Krzysztofowi Gorzyckiemu, pracownikowi Szkoły Podstawowej nr 1 z Brześcia Kujawskiego. To on, jeszcze przed przybyciem policji, obezwładnił 18-latka, który wtargnął do szkoły z bronią i petardami hukowymi, raniąc sprzątaczkę i 11-letnią uczennicę. Woźnemu, dzięki któremu w Brześciu Kujawskim nie ucierpiały kolejne osoby, gratulował także wicewojewoda Józef Ramlau.

 - Działanie pana Krzysztofa Gorzyckiego zasługuje na najwyższe uznanie. Żadne słowa nie są w stanie oddać bohaterstwa czynu, którego dokonał. Chylimy głowy przed Jego odwagą – pisze rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz.

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz medali „Za Zasługi dla Policji”.

Kapelan policjantów, ksiądz prałat Stanisław Kotowski, zwrócił się do nowych policjantów, podkreślając trudy zawodu jaki wybrali. - Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości i powodzenia – dodaje podinsp. Monika Chlebicz.

źródło i foto: Policja, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor