Przesiadamy się na rowery

Redakcja | 9 mar 2017 Przedstawiciele Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna przekazali prezydentowi Rafałowi Bruskiemu pięć postulatów, które uważają za niezbędne do poprawy sytuacji rowerzystów w mieście.

Bezpłatne zajęcia w Regnum

Redaktor | 9 mar 2017 Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum zaprasza na bezpłatne zajęcia marcowe dla młodszych i starszych. W ofercie aktywności muzyczno-taneczne, gimnastyka i samoobrona.

Rząd nie planuje powołania metropolii bydgoskiej

Wojciech Bielawa | 9 mar 2017 Podczas 37. posiedzenia Sejmu debatowano o metropolii śląskiej. Jest to jedyna metropolia, obok warszawskiej, którą zamierza powołać obecny rząd. Nowej, komplementarnej ustawy o związkach metropolitalnych nie będzie.

Stwórz symbol Teatru Kameralnego

Redaktor | 9 mar 2017 Urząd Miasta Bydgoszczy ogłasza konkurs na symbol Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Zwycięska praca zostanie symbolem zrewitalizowanego obiektu.

Nowe przedszkole powstało w Fordonie

Magdalena Gill | 8 mar 2017 Przedszkole „U Karolka” działa w „Wiatraku” i na razie każdego dnia przychodzi tu 14 maluchów. - Mamy 34 miejsca, rekrutację prowadzimy przez cały czas – mówią pracownicy.

W Bydgoszczy wielkie centrum logistyczno-transportowe

Andrzej Pawełczak | 7 mar 2017 W Bydgoszczy mają krzyżować się drogi transportu drogowego, kolejowego i w przyszłości wodnego. Budowa portu multimodalnego o międzynarodowym znaczeniu, jak podkreśla wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, będzie priorytetem dla regionu.

BBB+ dla Bydgoszczy od Fitch Ratings

Redakcja | 7 mar 2017 Eksperci Fitch Ratings oceniają, że perspektywa finansowa Bydgoszczy jest stabilna. Agencja utrzymała dla naszego miasta rating na poziomie BBB+.

Bydgoszcz chce zacieśnić współpracę z Trójmiastem

Wojciech Bielawa | 7 mar 2017 Remont linii kolejowej prowadzącej do portu w Gdyni, budowa drogi S5, terminalu cargo na lotnisku i portu rzecznego. To elementy, które muszą zostać spełnione, aby Bydgoszcz stała się „zapleczem” dla morskich portów na Wybrzeżu.