Wydarzenia 5 lut 2019 | Redaktor
Na Starym Rynku układają chodniki wokół płyty [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Rewitalizacja płyty Starego Rynku weszła w kolejny etap – obecnie trwają prace przy przebudowie chodników – informuje ratusz. Od strony zachodniej zamontowano już drewniane siedziska, a w środkowej części placu trwa układanie granitowego zarysu fundamentów średniowiecznego ratusza.

„Z początkiem lutego wykonawca rozpoczął kolejne prace przy przebudowie chodników okalających płytę Starego Rynku” – dowiadujemy się z najnowszego raportu na temat inwestycji. „Te przy północnej stronie Rynku są już na ukończeniu. Jeśli warunki pogodowe nie będą stanowić przeszkód, rozpocznie się w tym miejscu układanie płytek. Po tym planowane jest przejście na pierzeję południową, a na końcu – wschodnią”.

fot. Anna Kopeć

Ratusz informuje też: „Sukcesywnie, w miarę postępu prac na chodnikach będą otwierane przebudowane jezdnie. Już otwarty jest przebudowany ciąg pieszy wzdłuż zachodniej pierzei. Gotowe są już także ławki wzdłuż od strony budynku ratusza. Są umocowane na żelbetonowej konstrukcji, która częściowo oddziela zieleń znajdującą się przed ratuszem od nawierzchni chodnika. Ławki są całości obłożone granitem, z wyłączeniem miejsc na drewniane siedziska. Wszystkie posiadają wmontowane podświetlenie, które rozjaśnia także częściowo chodnik wzdłuż tej części Starego Rynku”.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest zgodnie z umową w czerwcu. Koszt rewitalizacji Starego Rynku to 14,3 mln zł.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor