Wydarzenia 20 mar 2017 | Redaktor
„50+ na drodze” czyli seniorzy za kółkiem

Prewencyjny program zorganizowany przez bydgoskich policjantów zainteresował wielu seniorów. Dzięki wykładom i praktycznym ćwiczeniom w ramach „50+na drodze” mogli oni zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia pojazdów.

W V edycji „50+ na drodze” mogło wziąć udział 30 osób, chętnych jednak było o wiele więcej. Bezpłatne szkolenia trwały dwa dni. W piątek uczestnicy programu wysłuchali wykładów, podczas których przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kierowcy dowiedzieli się więcej na temat najczęstszych błędów wynikających z rutynowej jazdy, poznali konsekwencje płynące z nieprzestrzegania nowych przepisów, a także nauczyli się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli również poznać zasady działania i funkcjonowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Po teorii, na uczestników czekała praktyczna część szkolenia, która odbyła się w sobotni poranek w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Kierowcy pod okiem egzaminatora podjęli się zdania próbnego egzaminu na prawo jazdy. Następnie sprawdzili swoje umiejętności na placu manewrowym, gdzie doskonalili technikę jazdy korzystając z wiedzy i doświadczenia kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego.

Program realizowany jest w ramach porozumienia zawartego przez bydgoską policję z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Grupą Ratownictwa Medycznego Auxylium-Med oraz Stowarzyszeniem Oponeo Motorsport, które reprezentuje jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych – Marcin Gagacki.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor