Wydarzenia 25 sie 2017 | Redaktor
Autobusy zamiast tramwajów do Fordonu

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Podczas trzech kolejnych weekendów, 26-27 sierpnia oraz 2-3 i 9-10 września, przeprowadzona zostanie regulacja torowiska na ul. Lewińskiego i Andersa. W związku z tym na czterech liniach tramwajowych, od pętli Wyścigowa do Fordonu, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Linie tramwajowe nr 3, 5, 7 i 10 z centrum miasta kursować będą wyłącznie do pętli Wyścigowa. Od pętli – przez wiadukt tramwajowy – wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza: do pętli Niepodległości – Za T7; Za T10,  do pętli Łoskoń – Za T3; Za T5.

Autobusowe linie zastępcze, kursujące na terenie Fordonu, zastępują wszystkie, skrócone linie tramwajowe kursujące do pętli Wyścigowa. W związku z tym, jadąc tramwajem linii nr 3, 5, 7 lub 10 do pętli Wyścigowa, można kontynuować podróż dowolną liną zastępczą (Za T3, Za T5, Za T7 lub Za T10) bez konieczności kasowania kolejnego biletu. Również odwrotnie: po dojechaniu dowolną linią zastępczą do pętli Wyścigowa, można następnie – bez konieczności kasowania kolejnego biletu – wsiąść do tramwaju nr 3, 5, 7 lub 10.

Zastępcze linie autobusowe będą kursować wg odrębnych rozkładów jazdy – są one dostępne na przystankach oraz na stronie internetowej ZDMiKP.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor