Wydarzenia 23 mar 2017 | Redakcja
Odbierz sadzonkę dębu i zasadź go w Myślęcinku

We wtorek 28 marca miasto we współpracy z Radiem ZET rozda bydgoszczanom 1000 sadzonek dębu szypułkowego. Będzie można je odbierać na Placu Wolności od 14.15 do 18.00.

Kwadrans wcześniej, o 14.00, w Parku Kazimierza Wielkiego wspólnie zasadzony zostanie symboliczny dąb. Będzie to również okazja to spotkania z Kamilem Noselem, dziennikarzem satyrycznym znanym z anteny Radia ZET, który znajdzie się wśród wręczających sadzonki.

 

Akcja jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców wielokrotnie apelujących o możliwość zasadzenia drzewek na miejskim terenie. Bydgoszczanie, którzy nie dysponują własnym ogródkiem, będą mogli zasadzić odebrane rośliny na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” od 28 marca do 1 kwietnia, w godz. 9.00-14.00. Wyznaczono specjalnie miejsce, w którym, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (pod numerami: 795 506 797 lub 883 366 067), chętne osoby otrzymają informację o przyszłej lokalizacji swojego dębu. Teren zostanie odpowiednio przygotowany, udostępnione zostaną potrzebne narzędzia, a do dyspozyzycji mieszkańców będzie także pracownik LPKiW.

 

Ponadto, już niedługo teren w Myślęcinku wzbogaci się o kolejnych 100 drzewek. W niedzielę 2 kwietnia o godz. 12.00 na terenie LPKiW zostaną zasadzone określone gatunki  brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna. LPKiW „Myślęcinek” apeluje do mieszkańców dysponujących innymi drzewkami, które chcieliby posadzić na terenie parku, o wcześniejszy kontakt pod wskazanymi wyżej numerami telefonów. Pracownicy udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację posadzenia drzewka na terenie Myślęcinka.

Redakcja Autor