Wydarzenia 11 maj 2017 | Redaktor
Rozbójnicy - recydywiści ze Szwederowa trafili do aresztu

fot. KWP w Bydgoszczy

2 maja na Szwederowie nie był spokojny. Na osiedlu doszło do trzech rozbojów. Przestępcy okradli przechodnia, sklep, a także księdza mieszkającego na plebanii. Dwóch rozbójników trafiło już do aresztu. Policja szuka pozostałych napastników.

W długi majowy weekend, a dokładnie 2 maja czterech mężczyzn dosłownie sterroryzowało Szwederowo. Rozboje zaczęły się na ul. Lenartowicza. Sprawcy pobili i skopali mężczyznę, a następnie ukradli mu plecak wraz z zawartością. Chwilę później upatrzyli sobie kolejną ofiarę. Zażądali od przechodzącego mężczyzny telefonu komórkowego, ale udało mu się uciec napastnikom.

Kilka godzin później rozbójnicy pojawili się w jednym z osiedlowych sklepów przy ul. Leszczyńskiego. Wykorzystali nieuwagę właścicielki i ukradli stojącą na ladzie kasę fiskalną. Straty oszacowano na 1200 złotych. Wieczorem, po godz. 22.00 jeden z napastników włamał się na plebanię jednego z kościołów na Szwederowie i groził nożem mieszkającemu tam księdzu. Po otrzymaniu pieniędzy, uciekł.

Policjanci następnego dnia ustalili personalia sprawców. Dwaj z nich zostali zatrzymani - w tym sprawca rozboju na plebanii. 33-letni mieszkaniec Bydgoszczy został namierzony przez kryminalnych w Kutnie. Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 25-letni mieszkaniec naszego miasta. Obaj trafili po policyjnego aresztu. Po przedstawieniu im przez prokuratora zarzutów, podejrzani trafili przed oblicze sądu. Ten zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyźni to recydywiści, w przeszłości odbywali już karę pozbawienia wolności za tego typu przestępstwa. Teraz policjanci dążą do zatrzymania pozostałych sprawców przestępstw.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor