Wydarzenia 10 mar 2017 | Redaktor
Świeżo upieczeni rodzice będą sadzić drzewa?

Lider bydgoskiej lewicy, Ireneusz Nitkiewicz chce, aby w mieście powstał „Park Młodej Bydgoszczy”. Po narodzinach dziecka drzewa mieliby w nim sadzić rodzice niemowląt

- Od wieków jest tradycja, iż z okazji narodzin dziecka sadzi się drzewo. Wiele miast w Polsce i Europie umożliwia rodzicom zasadzenie drzewa na terenach miejskich. Chciałbym aby taki park powstał również w Bydgoszczy – mówi Ireneusz Nitkiewicz, radny miasta z SLD.

Radny przedstawił już swoje plany w ratuszu. Proponuje, aby chęć zasadzenia drzewa rodzice zgłaszali po narodzinach dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam, każdy chętny otrzymałby sadzonkę oraz tabliczkę od Urzędu Miasta Bydgoszczy, a także mapkę, gdzie drzewo może zasadzić. Nitkiewicz oczekuje, że ratusz przedstawi pomysł, gdzie ulokować park.

Pomysł radnego lewicy ma podłoże ekologiczne. - Bydgoszcz zmaga się z smogiem, a drzewa oczyszczają powietrze. Oczywiście wiadomo, że drzewa rosną powoli dlatego warto zacząć je sadzić w tym roku. W ostatnich dniach wiele drzew zostało ściętych, zasadźmy nowe aby dbać w ekologię – postuluje Ireneusz Nitkiewicz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor