Wydarzenia 22 wrz 2017 | Redaktor
Twisty bydgoskiej PESY dla Gorzowa Wielkopolskiego

fot. materiały PESA

W piątek, 22 września, podpisana została umowa pomiędzy MZK Gorzów Wielkopolski a PESA na dostawę 14 nowoczesnych tramwajów Twist.

Kontrakt wart ponad 93,5 mln zł dotyczy fabrycznie nowych, niskopodłogowych tramwajów trójczłonowych,  w tym jednego przystosowanego do potrzeb nauki jazdy.

PESA planuje dostarczyć pierwszy tramwaj w październiku 2018 roku.

Obecny na uroczystości prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Piotr Wójcicki prezentując wizję rozwoju transportu publicznego w mieście powiedział m.in.: - Inwestycja ma ogromne znaczenie dla gorzowian, fundamentalnie zmieni jakość komunikacji publicznej. Przesiądziemy się z pojazdów muzealnych do nowoczesnych tramwajów, których producent jest znany w całej Europie.

Dla PESY Gorzów Wlkp. jest nowym miastem na „mapie” klientów, już dwunastym krajowym przewoźnikiem, który zaufał bydgoskiej fabryce.

- To dla nas bardzo ważny dzień, a nawet tydzień w historii firmy. Wczoraj przekazaliśmy kolejny pojazd z rodziny Swing dla Bydgoszczy – dokładnie 500 tramwaj na rynku polskim, a dziś po raz pierwszy wiążemy się umową z MZK w Gorzowie Wielkopolskim. Miasto postawiło na unowocześnianie taboru i to od razu dwukierunkowymi tramwajami spełniającymi - tak w zakresie bezpieczeństwa, designu, jak i przyjaznych dla pasażerów i obsługi systemów – najwyższe europejskie standardy. Wiem, że Gorzów Wlkp. inwestuje też w infrastrukturę, a więc to wręcz przełom w historii tutejszej komunikacji miejskiej. Dziękując za okazanie nam zaufania, cieszę się, że właśnie PESA będzie miała swój udział w realizacji tak ważnego projektu - powiedział prezes PESA Robert Świechowicz:

Jaki będzie gorzowski Twist…

PESA zaprojektowała Twista z myślą o Gorzowie Wielkopolskim. Design pojazdu połączy w sobie nowoczesność z klasycznymi wzorcami. Tramwaj będzie w 100 procentach niskopodłogowy, przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Komfort we wnętrzu zapewni klimatyzacja, zarówno w kabinie motorniczego jak i w przedziale pasażerskim. Wyposażony będzie w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej oraz automat do sprzedaży biletów i system zliczania pasażerów. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów będzie dostępność sieci Wi-fi oraz gniazda ładowarek USB. Tramwaj wyposażony zostanie również w nowoczesną diagnostykę on-line, pozwalającą monitorować jego stan zdalnie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor